Společenstvo Antikové: Nový Olymp

Všeobecná diskuze


Milí čtenáři,

zde můžete pokládat různé otázky či jen prostě reagovat na jakékoliv informace související s těmito internetovými stránkami. Pokud daný komentář bude adresován přímo mně, pokusím se odepsat v rámci možností co nejrychleji. V tomto i v ostatních případech dodržujte alespoň základní slušnost.

S přáním pěkného dne,

Autor

29 komentářů:

 1. Zajímala by mě informace, zda SA uznává přítomnost rytířů jedi a také jaký k nim staví postoj. Díky za informace

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den,

   než odpovím na Vaši otázku, je potřeba zvýraznit, že Společenstvo Antiků /SA/ vlastně říká, jak zhruba bude vypadat budoucnost neomezeného veškerenstva. A to, co bude či nebude v něm existovat, určuji především já sám.

   Výše uvedeným jsem chtěl (mimojiné) říct, že už jen samotná existence Vámi zmiňovaných "rytířů Jedi" závisí (pouze) na mém schválení.

   K tomu, co je mi o výše uvedeném řádu rytířů známo, mohu říct, že jejich způsoby nejsou příliš vzdálené skutečné realitě studentů i mistrů duchovních. Ba dokonce v nejednom bodě jejich filozofie jsou vlastně ve shodě.

   Na závěr... ti, kteří uznávají řád rytířů Jedi, mi nevadí a tudíž se nebráním ani jejich zavedení do budoucí podoby veškerenstva.

   Díky za návštěvu a pokud není něco jasné, ptejte se zas...

   Vymazat
 2. Reakce na dotaz na webu Bílá Hvězda

  Zdravím,

  No, když si přečtete mou odpověď tam, zjistíte, že jsem takový technický antitalent, že se po mém odchodu zvýší procento technické vzdělanosti národa (jelikož mě nenapadlo, že máte - li svůj web, můžu odpovědět na něm.) Jinak, omlouvám se, ale zásadně nedávám své osobní údaje neznámým lidem, takže: Jsem manželka, dvojnásobná máma, ženská na méně slunné straně čtyřicítky (ale občas se chovám, jak kdyby mi bylo pět), a mám, kromě našeho svůj svět, kam nikoho nepouštím. A to, myslím, úplně stačí, ne?
  M.H.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, z mých internetových aktivit toho asi moc nepochopíte, jelikož tam hledám víceméně jen zábavu a odreagování, navíc z tohoto počítače nejen já. Ale prozradím vám ještě jedno - ráda chodím na různé diskuse, mám to místo hospody ,D. Někdy se člověk dozví i pěkné příběhy, ale většinou se...no, já nevím. Na jednu stranu se královsky bavím nad tím, jak do sebe dvě strany šijou, a přitom jsou vlastně úplně stejné, jelikož na tom, čeho se zastávají, vidí jen pozitiva, a negativa prostě vidět odmítají, i kdyby je přes hlavu mlátila; ale... Na druhou stranu je mi smutno, když vidím, jak snadno se my, lidi, dáme zblbnout, a jak se pak té své blbosti zuby nehty držíme...Tož tak :/
   Hrabovská

   Vymazat
 3. Možná by Vás mohl zaujmout tento článek "Evropská unie: Reálné dílo Satana?", myslím že stojí za nahlédnutí. http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/3040-evropska-unie-realne-dilo-satana.htm

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den,

   přečetl jsem si Vámi navrhnutý článek a vypadá skutečně zajímavě. Na straně druhé - i když mi to přišlo jako zajímavé téma k diskuzi, nelze se o něj opírat. Jsou to různé teorie, které mohou, ale nemusí být založeny na pravdě. Takže nezbývá nic jiného, než si počkat na budoucnost.

   Na "třetí straně" některé věci v článku uvedené jsou inspirativní a lze o nich hovořit jako o možných nápadech k uskutečnění - uvidíme časem.

   Vymazat
  2. Jo, jsou to všechno jen hypotézy a inspirace k dalším zkoumáním, protože nikdo vlastně pravdu nezná.

   Vymazat
  3. Milý pane, ono je to všechno stejně "jedno", protože budoucnost určuji já. Akorát je to celkem pomalý proces, takže si musíme všichni ještě nějakou tu dobu počkat.

   Vymazat
  4. Samozřejmě, jen lidé mají mylný dojem, že jsou pány svého osudu. Ve skutečnosti jsou jen malými figurkami, se kterými stejně hýbe někdo jiný a jen jim dává pocit že něco rozhodují.

   Vymazat
 4. ahoj Lukáši, chtěl bych se zeptat, zda tedy dorazis na brněnský blogersky sraz.
  Připomínám, že se koná zítra (v sobotu) od 14 hodin v Mistogalerii Sklo,
  Kounicova 23.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím,

   zatím ještě nepřišel ten správný čas. Ale jsem si jist, že jednou přijde.

   Díky za zprávu, Lukas

   Vymazat
  2. Ok, chápu, že jsi spíš introvert :)
   Pokud se akce vydaří a bude zájem, nemám problém uspořádat i vol.2, 3. atd...Není všem dnům konec :)

   Vymazat
 5. ahoj Lukáši, co říkáš na tyhle stránky?

  http://gvkb.blog.cz/

  Zdravím, Honza

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím,

   dle tvého návrhu jsem prošel dané stránky. Zjistil jsem také, že jsou na dvou úložištích (tedy jak blog.cz tak i samostatně GVKB.CZ).

   Autor jménem Vít Kouba je jen další z mnoha, kdo se snaží šířit svá přesvědčení a moudra. Nemyslím si však, že by se jednalo o něco vyloženě špatného. Nedá se to takto paušálně označit.

   Líbí se mi ale, že je internet takto bohatý, že se kdokoliv může setkat s různorodými názory, pohledy. Ta bohatost je velice důležitá.

   Takže "gvkb" stránky klidně ať jedou tak jak jedou dál, nebudu jim (alespoň prozatím) dělat nějakého soudce.

   S pozdravem, Lukáš

   Vymazat
 6. Je vidět, jaký jsi demokrat, když jsi smazal svůj článek o novém operačním systému, jen proto, že jsem k němu napsal komentář připomínek.
  Zřejmě se teď za monitorem ohromně bavíš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. aha, promiň, tys ho jen přesunul...
   Každopádně zajímavé počtení :)

   Vymazat
 7. Ahoj Lukáši, ptal ses, proč jsem u sebe na blogu tak dlouho nepsal články. Včera v noci jsem vydal článek, kde to trochu podrobněji vysvětluju, chceš-li, mrkni :)

  OdpovědětVymazat
 8. ahoj Lukáši, mám dotaz, jak jsi jako dítě prožíval 17.listopad 1989?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím... abych odpověděl na Tvoji otázku: tuto stránku věci bych alespoň prozatím nechal otevřenou. Stejně na ní není nic až tak zvláštního. Děkuji za pochopení i za komentář.

   Vymazat
 9. Tak rád po delší době přispěji trochu jiným tématem k diskuzi, než na co jsme zvyklí...

  Téma: Mé hudební srdce
  Archiv ke stažení: https://uloz.to/!h3wWfn2vV7eX/hudebni-srdce-lukase-pribyla-2018-vyskov-rar

  Jedná se o amatérskou tvorbu, kterou jsem žil a hluboce prožíval víc jak deset let. Jasně, že si uvědomuji, že některé písničky jsou horší, jiné (pro někoho) lepší. To vše je součástí jakési mé radosti. A protože přišel čas si připomenout a nechci zapomenout to, co jsem ještě do nedávna tvořil, "poslepoval" jsem dohromady svou amatérskou hudební multi-složku. Taková "srdcová záležitost" řekněme.

  Informace u souboru archivu jsou podrobnější. Pokud se vám tvorba (alespoň někomu) zalíbila třeba jen trošičku, pak jsem potěšen dvojnásobně. Mně osobně se to bude vždy líbit už jen jako vzpomínka.

  OdpovědětVymazat
 10. Je tu nejnovější a výrazně rozšířená hudební multi-složka, která v mnohém doplňuje odkaz v předchozím komentáři.

  Hudba: Ukradené srdce 2 (Vyškov 2018) archiv RAR

  Ke stažení zde:
  https://ulozto.cz/!HFxeefSHrP8b/hudba-ukradene-srdce-2-vyskov-2018-rar

  Více informací na výše uvedených stránkách...

  OdpovědětVymazat
 11. Zdravím... uvádím nejnovější, doplňující informace k mé letité amatérské hudební činnosti, což níže dále rozvádím.

  Bonusové CD ve zvlášť vybraném provedení plus něco navíc, co jinde nenajdete !

  Název: Bonus CD Armando (Vyškov 2018) (archiv RAR)
  https://ulozto.cz/!F1DxUursOmwf/bonus-cd-armando-vyskov-2018-rar

  Armando je mé dávné umělecké jméno. Zaznamenané hudební soubory jsou výsledkem pečlivého výběru písniček, které jsou z mé (víc jak desetileté) amatérské hudební práce nejvíce zajímavé. Tedy alespoň pro mě určitě. A plus samozřejmě něco navíc, co v dřívějších hudebních archivech dosud nebylo.

  Na závěr se sluší zvýraznit, že to jsou vlastně poslední soubory shrnující jednu stránku mé historie. V dohledné době se totiž neočekává, že bych začal skládat nové písně. Mám na starosti mnohem důležitější věci. Časem uvidíme...

  S pozdravem, Lukáš, Armando (Vyškov 2018)

  OdpovědětVymazat
 12. Dobré odpoledne,

  dnes jsem si byl osobně připomenout dávnou slávu kdysi tolik aktivní Farmy Bolka Polívky v Olšanech nedaleko města Vyškova. V současné době je činnost patrně na bodu nula. Nejbližší prostor okolo samotné restaurace a hotelu je trávou natolik zarostlý, výrazně neopečovávaný a připomíná tak svým vzhledem spíše úvod k novému hororu.

  Je to škoda, protože tamní prostředí se mi před lety velice líbilo (rozsáhlé akce nejen pro děti, celková zábava na vysokém stupni). Jen doufám, že farmu pana Polívky jednou opět ovládne někdo z jeho rodiny. Dle mého názoru to bylo právě slavné jméno Polívkových, které udržovalo slávu, návštěvnost a ziskovost daného místa.

  Přestože je olšanská farma lidově řečeno na "blbém místě", myslím si, že jen původní nebo jiná slavná osobnost (či její rodina) je schopna dříve Polívkovu farmu znovu oživit a opět nechat zazářit.

  Tak časem uvidíme...

  S přáním pěkného dne,

  Lukáš Přibyl, Armando

  OdpovědětVymazat
 13. Jéé Vyškov mám nedaleko :) Podle tvého popisu to tam muselo být hezké :) Byla by škoda, kdyby to zaniklo :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím... však taky, že to svého času tam nádherné a i docela akční bylo. A možná, že časem se ta Farma znova obnoví, "prach se opráší" a aktivita bude den za dnem růst a zase nejen pro děti. Jenom to chce nějakou výraznou osobnost (ideálně opět někoho z Polívkových). No však uvidíme...

   Vymazat
 14. Dobrý večer,

  rád bych touto cestou zviditelnil jednu z mých dalších (a současně nejnovějších) knih. Nese název "Paměti" a je to první z více svazků. Jedná se o *.PDF dokument (Adobe Acrobat Reader)

  Název knihy: Lukáš Přibyl - Paměti (2018)
  Ke stažení (zdarma) pod tímto odkazem:
  https://ulozto.cz/!XARd6fgq1Pyq/lukas-pribyl-pameti-2018-pdf

  Krátce o knize:
  Jedná se o zajímavosti ze života Lukáše Přibyla. Tedy z mého života. A nejsou tam nějaké "filosofické omáčky", ale v bodech vyjádřené jakési "perly" a to jak z internetových aktivit, tak i z života mimo elektronickou síť.

  Přeji příjemný zbytek dne,

  Lukáš Přibyl

  OdpovědětVymazat
 15. Stále se rozšiřující Knihovna KLP Vyškov je právě pod tímto odkazem:
  Úvodní informace: http://klp2018.blogspot.com/2018/04/blog-post.html

  OdpovědětVymazat