Společenstvo Antikové: Nový Olymp

Jak se připravit na "konec světa" ? Máte na to ?

2. 8. 2017 v 18:39 | Kategorie: Rychlé zprávy < | Autor: Lukáš Přibyl <

Milí čtenáři,

naším dnešním tématem je promyslet, o co se můžete "opřít", co byste si měli pořídit pro případ, kdybyste teď věděli, že (třeba za dva roky) se svět "posune" zpět o mnoho stovek let dozadu. Nastal by tedy jakýsi pomyslný konec světa a vy byste se měli "vyzbrojit" co nejlepšími věcmi pro praxi svého budoucího života. Svět se mění, to víme... ale co je horší je skutečnost, že lidé stále všemožně kalkulují, zda mají na kontech víc než jejich sousedé či mají modernější automobil s takovými a takovými nejnovějšími funkcemi a zabývají se tak v podstatě zbytečnostmi. To platí dvojnásob v případě, kdyby se opravdu teď hned svět posunul stovky roků nazpět do historie. 

Máte opravdu na to být 
ve svém nitru "praktičtí" ? 
Jste skutečně schopni přežít ve 
výše nastíněné "džungli" 
budoucího života ?

Řekl bych, že velká většina z vás připravena není. Nebo alespoň ještě ne. Proto si níže ukážeme, na co je potřeba klást největší důraz. A co naopak by bylo potřebné z běžné praxe života odstranit či minimalizovat. Každý svět může přežít jen tehdy, má-li opravdu pevné, silné základy. A je jasné, že lidé z planety Země rozhodně do této kategorie nepatří. Majetek každého jednotlivce či rodiny se má zakládat hlavně na reálných hodnotách a ne na nějakých virtuálních měnách či obchodování (atd.)

Pojďme si uvést pár příkladů, čemu byste se měli věnovat:
(níže uvedené chápejte na zcela základní, minimalizované, úrovni k využití pro praktický život)

- kupujte domy, pozemky, zvířectvo a dále je udržujte v přijatelném stavu
- investujte do věcí, které budou využitelné v každé éře života
- věnujte se zemědělské činnosti (byť jen v malé míře)
- investujte do těžby vody či základní výroby elektrické energie (například využijte solární panely)
- hromadně kupujte velká množství dlouhotrvajících potravin a nápojů (jak pro lidi tak i zvířata)
- ti bohatší mohou využít pár vrtulníků (pro lepší dopravu a komunikaci)
- je na místě koupit i pár účinných zbraní se zásobami nábojů

Mohli bychom takto pokračovat i dále, ale jsem si jist, že je jasné, na co jsem chtěl (především) upozornit. Vždy si představujte, k čemu by vám (ta či ona) věc byla v případě začátku zcela nového světa. Jsem si jist, že velká většina technologií a "zajímavůstek" by skončila velice rychle na obrovské hromadě "šrotu", odpadků. Takže znovu opakuji, kupujte věci, které budou využitelné v každé éře života, pohlížejte na věc nestranně (a to není až tak složitý úkol přeci).

Máte-li nějaké dotazy či připomínky, můžete je zapsat buď zde pod článkem nebo v části Všeobecná diskuze bočního menu. Pokud se ale Váš komentář nehodí k danému článku, je určen pouze do Všeobecné diskuze.

S přáním pěkného dne, Autor

4 komentáře:

 1. No ja by som určite investovala do nehnuteľností a ťažby, kebyže mám na to finančné prostriedky.
  Ale tak investujem do potravín, vždy kupujeme aj na celý rok také veci ako voda, olej, múka a dalšie trvanlivé.
  Máme doma aj nejaké zbrane, ktoré má otec z práce. Dedko sa zase stará o záhradu a sem-tam niečo vypestuje.
  A nesmiem zabudnúť, že doma máme kryt, keby prišla apokalypsa :D
  (teraz slúži ako sklad dreva)
  pekný článok, má to pointu. Ale zase treba si sem-tam kúpiť aj niečo, čo možno nemá perspektívu ale človeka to poteší pri srdci, ak tú danú vec bude mať.

  OdpovědětVymazat
 2. Lukáši, ale to bychom asi museli nejdřív současné peníze vyměnit na zlato, abychom si před staletími nakoupili.
  Ale upřímně řečeno, ta představa mě vůbec neláká, když si představím tehdejší hygienické podmínky, stoky, krysy v ulicích, brr.

  OdpovědětVymazat
 3. Pěkná myšlenka konce světa. Já připravená nejsem, to můžu říct s čistým svědomím. Přemýšlela jsem nad tým už víckrát, že by bylo vhodné nakupovat nějaké ty potraviny atd. Někde si připravit něco na později. Nakoupit brčka na přefiltrování vody atd...atd.. Uvidíme kdy se k tomu dostanu. Zatím konec neočekávám i když tu máme pořád něco takového vždy se to odvrátilo. ZATÍM

  OdpovědětVymazat